Skip to Content

آرشیو دسته بندی ها:آزمون

تست فیلتر گازوئیل

تست فیلتر گازوئیل

 

شرکت ایمن پردازان رستاک افتخار دارد مجموعه کاملی از آزمونها تست فیلتر گازوئیل مطابق استاندارد ISIRI-2769 و همچنین مطابق استاندارد مورد نظر شما را به مشتریان محترم ارائه دهد. از آن جاییکه این استاندارد اجباری نبوده و فقط شامل فیلترهای وارداتی میباشد به خودرو سازان محترم اکیدا پیشنهاد میشود قبل از سفارش گذاری انبوه از نتیجه تست محصول اطمینان حاصی نمایند.

 

آزمونهای فیلتر گازوئیل مطابق استاندارد ISIRI-2769

1. آزمون پاکیزگی فیلتر گازوئیل

2. آزمون حباب هوا فیلتر گازوئیل

3. آزمون اختلاف فشار فیلتر نو فیلتر گازوئیل

4. آزمون راندمان تصفیه لحظه ای و طول عمر فیلتر گازوئیل

5. آزمون فابلیت جداسازی آب فیلتر گازوئیل

6. آزمون از هم گسیختگی یا ترکیدن عامل صافی فیلتر گازوئیل

7. آزمون تعیین اثر آب فیلتر گازوئیل

8. آزمون ترکیدن فیلتر کامل فیلتر گازوئیل

9. آزمون خستگی در برابر فشار ضربه ای متناوب فیلتر گازوئیل

10. آزمون خستگی در برابر لرزش فیلتر گازوئیل

ادامه مطلب

تست فیلتر روغن


تست فیلتر روغن

آزمایشگاه ایمن پردازان رستاک افتخار دارد علاوه بر انجام آزمون های تست فیلتر هوا تست فیلتر سوخت و تست فیلتر گازوئیل انجام آزمونهای تست فیلتر روغن ماشین های سبک، سنگین و نیمه سنگین  مطابق استاندارد ملی ISIRI-2525 را به اطلاع مشتریان خود برساند. ضمنا این آزمایشگاه قابلیت تست فیلتر هلیکوپتر ، فیلتر قایقهای موتوری و … را نیز دارا میباشد.

ازمون های فیلتر روغن به شرح ذیل می باشد:

1.آزمون افت فشار: بر اساس استاندارد ISIRI-2525هدف از انجام این آزمون تعین محدوده اختلاف فشار در جریان های مختلف می باشد.

2.آزمون عملکرد سوپاپ اطمینان: بر اساس استاندارد ISIRI-2525هدف از انجام این آزمون برسی عملکرد سوپاپ اطمینان می باشد

3.آزمون مقاومت عامل صافی در برابر فشار تفاضلی: بر اساس استاندارد ISIRI-2525هدف از این آزمون تعیین مقاومت عمل صافی ذر برابر فشار تفاضلی است.

4.آزمون کارایی جداسازی: بر اساس استاندارد ISIRI-2525 هدف از این آزمون برای بدست آوردن راندمان کاغذ فیبتر می باشد.

5.آزمون مقاومت در برابر فشار ضربه ای: بر اساس استاندارد ISIRI-2525هدف از انجام این آزمون تعیین مقاومت در برابر فشارضربه ای است.

6.ژمون تحمل فشار: بر اساس استاندارد ISIRI-2525هدف از این آزمون تعین واحد تحت آزمون در برابر فشار ترکیدن است.

7.آزمون ارتعاش: بر اساس استاندارد ISIRI-2525هدف از این آزمون تعیین مقاومت واحد تحت آزمون در برابر ارتعاش  ناشی از موتور خودرو می باشد.

8.آزمون تعیین مقدار نشتی:  بر اساس استاندارد ISIRI-2525هدف از این آزمون تست واشر مانع برگشت روغن می باشد.

9.آزمون حباب دهی: بر اساس استاندارد ISIRI-2525هدف از این ازمون تست سوراخ بودن یا نبودن فیلتر و کیفیت کاغذ می باشد.

ادامه مطلب

تست انواع فیلتر سوخت

آزمایشگاه با راه اندازی دپارتمان فیلترهای سوخت و گازوئیل به عنوان تنها آزمایشگاه تست کننده انواع فیلترها در کشور شناخته میشود که میتواند تمامی انواع فیلترها با سیال هوا و مایع در بیشتر سایزهای متدوال را مطابق استاندارهای ملی آزمایش نماید.

آزمونهای فیلتر سوخت مطابق استاندارد ISIRI-17553

1. آزمون مقاومت در برابر جريان فیلتر سوخت ( فیلتر بنزین )

2. آزمون مشخصات ظرفیت و جداسازي ذرات آالينده فیلتر سوخت ( فیلتر بنزین )

3. آزمون عبور از عامل صافي فیلتر سوخت ( فیلتر بنزین )

4. آزمون متالشي شدن فیلتر سوخت ( فیلتر بنزین )

5. آزمون قابلیت انطباق با شرايط محیطي فیلتر سوخت ( فیلتر بنزین )

6. آزمون نشتبندي فیلتر سوخت ( فیلتر بنزین )

7. آزمون گشتاور نصب نشتبند فیلتر سوخت ( فیلتر بنزین )

8. آزمون گشتاور جداسازي فیلتر سوخت ( فیلتر بنزین )

9. آزمون هاي مکانیکي فیلتر سوخت ( فیلتر بنزین )

الف) آزمون تركیدن فیلتر سوخت ( فیلتر بنزین )

ب) آزمون چرخه فشار فیلتر سوخت ( فیلتر بنزین )

ت) آزمون خستگي ارتعاشي فیلتر سوخت ( فیلتر بنزین )

ث) آزمون خلاء فیلتر سوخت ( فیلتر بنزین )

10. آزمون سازگاري مواد فیلتر سوخت ( فیلتر بنزین )

 

 

ادامه مطلب

تست فیلتر هوا

تست فیلتر هوا

آزمایشگاه ایمن پردازان رستاک افتخار دارد علاوه بر انجام آزمون های تست فیلتر روغن ، تست فیلتر سوخت و تست فیلتر گازوئیل انجام آزمونهای تست فیلتر هوا مطابق استاندارد ملی ISIRI-34 را به اطلاع مشتریان خود برساند. ضمنا این آزمایشگاه به عنوان تنها آزمایشگاه تست کننده فیلتر هوای لوکوموتیو ، فیلتر هوای آمبولانس ، فیلتر هوای توربین ، فیلتر هوای تراکتور در کشور شناخته شده و با شرکتهای مختلفی در این راستا همکاری میکند.

آزمون فیلتر هوا شامل آزمونهای به شرح ذیل میباشد:

1. آزمون راندمان فیلتر هوا:هدف از آزمون راندمان فیلتر هوا این است که بدانیم فیلتر هوای تحت آزمون چه مقدار گرد وغبار را به خود میگیرد و چه مقدار از خود عبور میدهد.

2. آزمون گسیختگی فیلتر هوا:هدف از این آزمون تعیین قابلیت عامل فیلتر هوا از نظر مقاومت در برابر اختلاف معین و یا تعیین اختلاف فشاری است که در آن گسیختگی عامل فیلتر اتفاق می افتد.

3.آزمون چرخه دما فیلتر هوا:هدف از انجام این آزمون تعیین اثر پذیری فیلتر هوا نسبت به دماهای زیاد و کم می باشد.

4.آزمون افت فشار فیلتر هوا:هدف از انجام این آزمون تعیین اختلاف فشار واحد تحت آزمون در هنگامی می باشد که هوا تحت شرایط از پیش تعیین شده از آن عبور می کند.

ادامه مطلب

الکتروموتورها

الکترو موتور

الکتروموتورها یا به اختصار موتورها کاربردهای بیشماری در زندگی امروز بشر دارند بطوری که الکتروموتورها در بسیاری از لوازم ساده از جمله اسباب بازی ها ، لوازم خانگی ، لپ تاپ ، کامپیوترها و …. تا پیشرفته ترین دستگاههای ساخته دست بشر نظیر سانتریفیوژ و کارخانجات عظیم و دستگاههای صنعتی مورد استفاده می باشد.الکتروموتورها دستگاههای الکترومکانیکی هستند که با استفاده از نیروی برق و بوجود آمدن میدان مغناطیسی تیروی الکتریسیته را به نیروی مکانیکی تبدیل می کنند.الکتروموتورها بسته به نوع مصرف آن ها دارای دور بر دقیقه و گشتاورد معینی هستند. هرچند ابزارهایی نیز برای کنترل دور سروُ موتورها وجود دارند که از مهمترین آن ها می توان به مُشن(motion)و اینورتر(inverter) اشاره نمود ولی ماهیت الکتروموتورها به سه دسته الکتروموتور دور پائین ،الکتروموتور دور بالا و الکتروموتور دور متوسط تقسیم بندی می شود بیشترین کاربرد را الکتروموتورهای دور متوسط دارند که معمولا دور بر دقیقه آنها از 100 دور بر دقیقه تا 40000دور بر دقیقه می باشد که ،روترها (بخش دوار)واستاتور(بخش ثابت)پیش ساخته و سیم پیچ های آنها به وفور در بازار یافت می شود.اما ساخت الکتروموتورهای دور بالا و پائین که معمولا در ضایع مختلفی کاربرد دارند از تکنولوژی و فناوری بسیار بسیار بالایی برخوردار است که تنها چند کشور پیشرفته نظیر آلمان ، ژاپن وایالات متحده وفرانسه از آن برخوردار هستند.امروزه این شرکت مفتخر است به ساخت الکتروموتورهای دور پائین تا 2rpm(2دور بر دقیقه)که تکنولوژی بسیار پیشرفته ای در آن وجود دارد.این الکتروموتورهای دور پائین معمولا در صنایع قابل استفاده هستند ،پیش تر خرید الکتروموتورهای دور پائین از شرکت های خارجی فناور بسیار کار سختی قلمدار می شد اما امروزه شرکت ایمت پردازان رستاک الکتروموتورهای دور پائین خود را دقیقا مطابق با خواست مشتری بر حسب گشتاور،فرکانس و دور بر دقیقه با بهترین کیفیت و نازلترین کیفیت و نازلترین قیمت به همراه گارانتی به صورت کاملا دانس بنیان به هموطنان عزیز عرضه می نماید.
همچنین الکتروموتورهای دور بالا نیز از تکنولوژی بسیار بسیار پیشرفته ای برخوردار هستند بطوری که ساخت الکتروموتورهای دور بالا با دور 60000هزار دور بر دقیقه جزو تکنولوژی های رده بالا محسوب می شود.خوشبختانه امروزه شرکت ایمن پردازان رستاک مفتخر است پس از 15 سال تحقیق و توسعه R&Dدر زمینه موتورهای دور بالا ، موتورهایی مطابق با خواست مشتریان تا 157000دور بر دقیقه (که از موتورهای دور بالای سانتریفیوژهای هسته ای نسل جدید بالاتر است) با بهترین کیفیت ،نازلترین قیمت و به همراه گارانتی بصورت دانش بنیان به هموطنان عرضه نماید.
شرکت ایمن پردازان رستاک الکتروموتورهای خود را به مدت یکسال گارانتی رایگان و 10 سال خدمات پس از فروش به مشتریان خود عرضه مینماید. پس از ده سال نحوه تعمیر الکتروموتورها را به کارشناسان فنی مشتریان طی دوره های آموزشی رایگان آموزش میدهد.

ادامه مطلب

دستگاههای PLC و قابلیت HMI

دستگاه HMI  :

HMI مخفف عبارت Human Machine Interface است و به معناي واسطه بين انسان و ماشين مي باشد. از HMI براي مانيتور كردن و مشاهده پارامترهاي دستگاههاي صنعتي مثل PLC و اينورتر و…. استفاده مي شود. HMIدر واقع يك مانيتور LCD است كه مي توان HMIرا برنامه ريزي نمود و همچنين به كمك HMI مي توان پارامترهاي مختلف را تغييرداد و سيستم را كنترل نمود.

دستگاه PLC :

بر خلاف رایانه‌های عادی PLC ها دارای وظیفه مشخصی هستند که شامل کنترل ورودی‌ها و خروجی‌ها متعدد می‌شود. این کنترل‌کننده‌ها هم‌چنین از مقاومت خوبی در مقابل نویزهای الکتریکی و نوسان برق برخوردارند. برنامه‌های داده شده به PLC در حافظه آن ذخیره می‌شوند این حافظه ممکن است دائم باشد یا با یک باتری پشتیبانی شود.دستگاه PLC را می توان به یک کامپیوتر شبیه دانست اما باین فرق که برای منظور خاصی برنامه ریزی شده است. دستگاهای PLC جایگذینی مناسب برای مدارات فرمان الکتریکی درکلیه فرآیند های صنعتی می باشند، که کنترل فرآیند رابه صورت منطقی انجام می دهند. کنترل منطقی عبارت است از کنترلی که آن در صدور فرمانها ،مستلزم براورده شدن یکسری توابع وخواست های منطقی باشد و دستگاه PLC می تواند این نیاز را برطرف کند.در PLC های کوچک ، پردازنده ، حافظه نیمه هادی، ماژل های I/O و منبع تغذیه در یک واحد جای داده شده اند . در PLC های بزرگتر ، پردازنده و حافظه در یک واحد ، منبع تغذیه در واحد دوم و واسطه های I/O در واحد های بعدی قرار دارند. ابزار برنامه نویسی، که معمولاً یک واحد پردازنده با صفحه نمایش و صفحه کلید می باشد( بعنوان مثال یک کامپیوتر شخصی، یک PLC در خانواده زیمنس ) به عنوان یک واحد مجزا از طریق سیم به واحد اصلی متصل است.

ادامه مطلب

تهویه مطبوع، رطوبت و دما

تهویه مطبوع یا هوارسانی دلپذیر یا هوایش دلپذیر شاخه‌ای از مهندسی مکانیک تهویه مطبوع یا هوارسانی دلپذیر یا هوایش دلپذیر شاخه‌ای از مهندسی مکانیک است. وظیفه آن تأمین شرایطی است که موجب رفاه انسان شود و برای نگهداری محصول یا فرایند خاصی مورد نیاز باشد.

محفظه رطوبت ودما محفظه­ای است که در آن شرایط محیطی رطوبت و دما به شکلی دقیق قابل کنترل است و قابلیت شبیه­سازی شرایط مختلف محیطی و رطوبت، درجه حرارت و رطوبت ثابت جهت آزمون و بررسی خواص محصول، دوام قطعات و سازگاری آنها را دارا می­باشد.

ادامه مطلب